Systemy oznaczeń kabli i urządzeń

Przeznaczenie

Pojedyncze przewody, kable i osłony kablowe Oznaczenia listw zaciskowych
(PHOENIX ; WAGO; WEIDMÜLLER; ALLEN-BRADLEY;WOERTZ; WIELAND BECKHOFF; MURRELEKTRONIK; LÜTZE AG; SIEMENS)
     
Oznaczenia urządzeń i ich lokalizacji
(ABB; Allen-Bradley; Bosch; Entrelec; Entrelec-Lateral;
 Entrelec-TOP GE; Festo; IFM; Lumberg; Lütze AG
Klöckner-Möller; Murrelektronik; SIEMENS; WAGO ; TURCK)
Oznaczenia przycisków i sygnalizatorów
          
Oznaczenia instalacji, podzespołów i obudów Oznaczenia grawerowane
   

Od samego początku oznaczania elektrycznych podzespołów i przewodów rośnie zapotrzebowanie na efektywne, oszczędne i elastyczne metody wytworzenia odpowiednich etykiet systemów oznaczeń.
Kilka lat temu firma Murrplastik Systemtechnik GmbH rozwinęła szybki i prosty system oznaczeń do identyfikacji maszyn i urządzeń.
System ten oparty jest na wcześniej drukowanych tabliczkach (wkładkach z pojedynczymi literami, numerami i symbolami) oraz różnorodnych koszulkach i uchwytach ochronnych, do których to wkładane są nadrukowane etykiety. Dzięki tej metodzie ograniczono do minimum ilość stosowanych komponentów .
Już w roku 1986  Murrplastik wzbogacił istniejący system o specjalistyczne oprogramowanie i sprzęt komputerowy. 
Od tego momentu, dzięki ciągłemu rozwojowi, nasz system oznaczeń  stał się bardziej elastyczny, prosty i uniwersalny.
Przyjazne oprogramowanie 'ACS 2000 Professional' posiada wiele nowych opcji takich jak grawerowanie, drukowanie, wydruk oznaczeń zarówno laserowy jak i na ploterze. Zintegrowana z programem baza danych zawiera standaryzowane symbole elektryczne, mechaniczne, hydrauliczne i pneumatyczne. Istnieje możliwość tworzenia własnych symboli.
Modułowy interfejs CAD łączy program z wieloma innymi programami do planowania np. E-CAE. Umożliwia szybki i dokładny transwer danych , diagramów przewodów, listw zaciskowych czy planów maszyn.
Nowy wielofunkcyjny i elastyczny ploter całkowicie kompletuje nasz system oznaczeń. Jego duża "pojemność" umożliwia jednorazowy wydruk 2400 oznaczeń przewodów. Wyposażony w stację dokującą zapobiegającą wysychaniu atramentu, umożliwia pozostawienie piór drukujących w systemie po zakończeniu pracy.

System oznaczeń firmy Murrplastik  umożliwia kompleksowe oznaczanie pojedynczych przewodów, osłon kablowych, listw zaciskowych, aparatury sterowniczej, lokalizacji sprzętu, przycisków i sygnalizatorów i wszelkich innych podzespołów.
Oznaczenia mogą zostać wykonane manualnie przy pomocy ręcznego systemu oznaczeń 'Ademark system' lub alternatywnie
systemu komputerowego "ACS".

Nasze oznaczniki  odporne są na promieniowanie UV, ciężkie i zmienne warunki atmosferyczne, wysokie temperatury.
Posiadają klasę palności V0. Te cechy spowodowały, że znalazły zastosowanie w wielu ekstremalnych aplikacjach np.
w przemyśle kolejniczym czy górniczym.
Zoptymalizowane pod kątem tworzenia skomplikowanych projektów oprogramowanie powoduje, że nadaje się ono zarówno do wymagającego przemysłu produkcji szaf sterowniczych jak i oznaczania najprostrzych urządzeń.

 
Komputerowy system oznaczeń
W komputerowym systemie wszystkie oznaczniki drukowane są na specjalnie do tego celu przygotowanym ploterze.
Kilka dostępnych modeli plotera (wraz z wersją przenośną) umożliwiają jego wybór w sposób najbardziej optymalny.

  Kilka unikatowych cech sprawia, że nasz ploter MVPS-G3
stał się jednym z najbardziej wszechstronnych systemów oznaczeń,  za pomocą którego można szybko, pewnie i trwale wykonywać opisy na wszelkich podzespołach i komponentach elektrycznych, pneumatycznych i mechanicznych.

STACJA DOKUJĄCA NA PIÓRA: (więcej)

Pióra są ułożone w określonym porządku i mogą być na trwałe zainstalowane w urządzeniu. W stacji dokującej są one szczelnie zamknięte, co zapobiega ich zasychaniu.      
Pióra gotowe do pracy      Pióra szczelnie zamknięte

ROZPISYWANIE PIÓRA

CZĘŚCIOWE DRUKOWANIE: (więcej)

W stacji dokującej można nakładać standardowe płytki Murrplastika KS 15/27. Na tych płytkach ploter może wykonywać test pisania. To gwarantuje wysoką jakość druku już od pierwszej etykietki
 
mvps-G3 może także wykonywać
opis napoczętej już płytki etykietkowej.
System ten pozwala więc na optymalne wykorzystanie materiału do nadruku
 

Oprogramowanie

Projekt i wygląd oznaczeń tworzony jest przy pomocy  oprogramowania "ACS 2000". Łatwy w użyciu i intuicyjny program, stworzony został  specjalnie z  myślą ułatwienia i przyśpieszenia pracy inżynierskiej i projektowej.  Graficzny interfejs, automatyczne funkcje tworzenia całych grup oznaczeń, biblioteka wszystkich dostępnych tabliczek do nadruków, możliwość utworzenia własnej biblioteki symboli, wydruk w kilku linijkach dowolnie wybraną czcionką, pogrupowanie danych w projektach i podprojektach, export i import danych -
to tylko niektóre funkcje rozwiązujące wiele problemów oznaczania współczesnej elektrotechniki i automatyki przemysłowej.
 

Ploter z modułem grawerującym

Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na stworzenie bardzo uniwersalnego a zarazem prostego komputerowego systemu oznaczeń. Dwie obecnie stosowane metody : wydruk tabliczek na ploterze i na urządzeniach grawerujących, połączono razem w jeden wielofunkcyjny system. Przy pomocy jednego urządzenia połączonego z naszym systemem komputerowym, mamy możliwość oznaczenia na stałe wszelkich kabli, osłon kablowych, listw zaciskowych i urządzeń wielu firm.
W ciągu kilku minut z plotera można zrobić w pełni funkcjonalną maszynę grawerską z odsysaniem
  • Drukowanie i grawerowanie przy użyciu jednego urządzenia bazowego
  • Prawie wszystkie rodzaje oznaczeń są obsługiwane
    przez jedno urządzenie
  • Nie ma potrzeby tracenia czasu czekając na zlecone prace grawerskie
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Jeden profesjonalny program komputerowy

Oznaczenia grawerowane wykonywane na specjalnie do tego celu przystosowanych dwuwarstwowych płytkach Duomatt i Alumatt.  Po wygrawerowaniu napisu w warstwie zewnętrznej, uwidoczniony zostaje kolorowy bądź biały napis warstwy wewnętrznej.
Płytki Duomatt i Alumatt dostępne są w wielu kolorach i kształtach, z możliwością zamocowania przy pomocy śrub, opasek lub samoprzylepne.
Urządzenia drukujące

Korzystając z jednego oprogramowania mamy możliwość drukowania oznaczeń na wszystkich oferowanych przez nas etykietach.
Jeden program komputerowy umożliwia wydruk oznaczeń na wielu dostępnych na rynku urządzeniach drukujących.

Ploter z modułem grawerującym

Ploter przenośny - Porty

Grawerka - Grav 10

 Grawerka - CAM

Drukarka termiczna do etykiet Drukarka laserowa Termiczna drukarka do nadruku na arkuszach papierowych. Idealna do nadruku naklejek Urządzenie do laserowego nadruku oznaczeń. Jednorazowy wydruk nawet do 12600 oznaczeń
       
 

Etykiety   

W zależności od wyboru urządzenia, wszystkie oznaczenia drukowane są na specjalnie do tego celu przygotowanych etykietkach.
Dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju atramentu, wydrukowany napis jest na trwałe zintegrowany z etykietką. Zapewnia to pełną odporność naszych oznaczeń na promieniowane UV. Dzięki tej właściwości nasze napisy zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Wszędzie tam gdzie panują trudniejsze warunki - wysokie temperatury, oleje, smary, słabe kwasy i zasady , oferowane przez nas oznaczniki mogą zostać dodatkowo zabezpieczone przez specjalnie do tego celu przeznaczone koszulki ochronne. Bogata oferta koszulek umożliwia zamocowanie oznaczeń w maszynach i urządzeniach pracujących w najbardziej skrajnych warunkach atmosferycznych.
 
 
 
 

Oznaczanie listw zaciskowych i urządzeń

Jednym z odrębnych działów systemu oznaczeń firmy Murrplastik jest wykonywanie etykiet przeznaczonych do listw zaciskowych i wszelkiego rodzaju urządzeń stosowanych w dzisiejszym przemyśle.
Szeroka gama dostępnych tabliczek z etykietami umożliwia oznaczenie listw zaciskowych większości dostępnych na rynku wiodących producentów :
PHOENIX ; WAGO; WEIDMÜLLER; ALLEN-BRADLEY;WOERTZ; WIELAND BECKHOFF; MURRELEKTRONIK; LÜTZE AG; SIEMENS

Przy pomocy tego samego oprogramowania oznaczyć możemy między innymi urządzenia :
ABB; Allen-Bradley; Bosch; Entrelec; Entrelec-Lateral;  Entrelec-TOP GE; Festo; IFM; Lumberg; Lütze AG Klöckner-Möller; Murrelektronik; SIEMENS; WAGO ; TURCK

                   

Listy producentów urządzeń i listw zaciskowych są w ciągłej aktualizacji. Ich pełny spis znajduje się w naszym katalogu.

Oznaczanie przycisków i sygnalizatorów

Dopełnieniem naszego systemu oznaczeń jest możliwość wykonywania oznaczeń przycisków i sygnalizatorów wielu obecnych na rynku producentów :
ABB, Allen Bradley, Möller, Siemens, Telemechanique.
Oznaczenia drukować możemy na odpowiednich etykietach plastykowych, papierowych bądź grawerowanych.
Ręczny system oznaczeń
Alternatywą komputerowego systemu oznaczeń jest system ręczny "Ademark system". Umieszczone na specjalnej tabliczce pojedyncze litery, cyfry bądź znaki
umieszcza się przy pomocy odpowiedniego narzędzia we wszystkich naszych koszulkach ochronnych. Dzięki temu korzystać możemy z bogatej oferty części ochronnej etykiet, zapewniającej trwałe wykonywanie oznaczeń nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.
 

                    

 
KATALOG